Mhrrroczna gotycka groza

lampion wieża

Groza, bo nie raz obiecywałam sobie pisać regularnie, a tu taka przerwa.

Obiecanki, eh… Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że nie próżnowałam w czasie, kiedy mnie nie było. Powstawało wtedy mnóstwo różnych, fajniastych rzeczy, których tworzenie przysporzyło mi dużo frajdy. Nie było jednak sprzyjającego momentu, w którym mogłabym wszystko udokumentować.

Dopiero niedawno Młodszy pozwolił mamie pobawić się aparatem fotograficznym i dopełnić dzieła. Oczywiście zdjęcia robił razem ze mną. Okupione było to wcześniejszym przyspieszonym kursem fotograficznym dla mojego trzylatka (tu się włącza, tu robi zdjęcia, a tu jest lampa błyskowa…), i późniejszą nieustającą modlitwą, żeby nie upuścił małego kompakta, którego mu pożyczyłam. Ale Młodszy to fachowiec, zna się na rzeczy i dba o narzędzie pracy :)

lampion wieża3

Co do mhrrroku… Zaczęło się od mojego zachwytu grafiką Wiedźmina 3. I pięknym Kaer Morhen – wiedźmińską warownią z białego kamienia, osadzoną hen, daleko w górach. Moja wkrętka zbiegła się w czasie z uaktywnieniem się hobby mojego Małża.

(Po długich godzinach korpoludzenia Małż staje się nerdem, pogrąża w Chaosie i maluje figurki do gier bitewnych).

Napatrzył się Małż na wspaniałe przeszkody na polu walki u kolegów, zapragnął zbudować swoje. Krótko mówiąc, kupiliśmy silikonowe formy, paczkę gipsu i zabraliśmy się za zabawę…

Zameczek, który powoli powstaje z mojej inspiracji wiedźmińskim siedliszczem (a jego budowa, jak zakładam, potrwa dłuuuugo), zasługuje na osobny post. Z cegiełek, które zostały mi po budowie dwóch (gotowych już) części zamku, powstał mhrrroczny, gotycki lampion, bohater dzisiejszego wpisu.

Mam teraz trochę więcej czasu na Życie, dzięki temu szykuję kilka kolejnych postów z moim dorobkiem z ostatnich miesięcy. Będzie się działo – od kartek począwszy, poprzez zapowiedziane już babranie się w gipsie, po nurzanie się w maślanym cieście i ciapranie akwarelkami. Będzie świątecznie, będzie nastrojowo, może nawet będzie muzycznie i poetycko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>