Tango

Długo zastanawiałam się, jak napisać ten post. Czy pisać o tangu obecnym na Górnym Śląsku, czy o próbach stworzenia tangowego światka w Rybniku, o planowanych warsztatach, czy odbywających się milongach… Czy może napisać coś o samym tańcu, o jego historii, muzyce, tancerzach… Ostatecznie zdecydowałam się jedynie przedstawić kartkę, którą zrobiłam dla znajomych w ramach podziękowań za poprowadzenie spontanicznych, ekspresowych warsztatów wprowadzających do tango.

 

W Rybniku, moim mieście, jest gdzie tańczyć tango. Milongi są regularnie organizowane już od kilku dobrych lat. A za niedługo pojawi się też możliwość poznania podstaw tango i dołączenia do społeczności rybnickich milongueros – 14 listopada w Rybniku odbędą się jednodniowe warsztaty z podstaw tango argentyńskiego.

Ostatnie kilka tygodni upłynęło mi z jednej strony pod znakiem zakończonego już niestety Konkursu Chopinowskiego, a z drugiej pod znakiem tango. Z tego powodu pozwolę sobie wrzucić tutaj link do utworu, będącego skrzyżowaniem tych dwóch klimatów. Będzie to nagranie utworu Astora Piazzolli, rapsodii fortepianowej „Adios Nonino”.

,,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>