Wielkanocne kartki z jazzem w tle

Pierwszy dzień wiosny. Do Wielkiego Tygodnia pozostało niewiele czasu.

Być może to, co teraz napiszę wyda się anachronizmem, ale… wyślij kartkę świąteczną do tych, na których ci zależy. (Jak to, a sms nie wystarczy?!) Nie, nie wystarczy. Kartka z życzeniami, najlepiej własnoręcznie napisanymi cieszy dużo bardziej. I czasem nawet motywuje do tego, by sięgnąć po komórkę i napisać krótkie „dziękuję za życzenia”.

Kartki powstawały w wirze pracy twórczej, której towarzyszył wieczorny program Henryka Cierpioła Jazzowe nastroje w Radiu Katowice. Suita orkiestrowa Chord Nation Nikoli Kołodziejczyka, jazzmana, kompozytora i aranżera młodego pokolenia, powstała w 2010 roku na zlecenie festiwalu Jazztopad. W 2011 roku doczekała się nagrania w studiu Radia Katowice,  w formie płytowej ukazała się natomiast dopiero trzy lata później, w 2014.

Chord Nation przypomniał mi czasy moich studiów w Katowicach i niezwykły klimat akademika Parnas. W akademiku tym mieści się również Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, którego to Nikola Kołodziejczyk jest absolwentem.

Pierwszy dzień wiosny uważam za udany – nostalgicznie pociągam nosem za koncertami jazzowymi w Parnasie, szykuję się do Wielkanocy i rozpoczynam blogowanie.

 

 

A tu film dokumentujący nagranie Chord Nation w Radiu Katowice:

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>